top of page

Ubisoft, Assassin's Creed dahil 10 oyuna destek kesme kararı aldı

Ubisoft, popüler Assassin's Creed serisi dahil olmak üzere neredeyse bir düzine oyun için çevrimiçi hizmet desteğini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Bu karar, 25 Ocak 2024 tarihi itibarıyla geçerli olacak. İşte kesilen oyunlar ve ayrıntıları:


Ubisoft, popüler oyunlarının çevrimiçi desteğini sonlandırıyor - Detaylar ve etkiler.
Ubisoft'un Çevrimiçi Desteği Kesme Kararı

Assassin's Creed II, Brotherhood ve Daha Fazlası


Ubisoft'un aldığı karar, Assassin's Creed II, Brotherhood, Revelations, Ghost Recon Future Soldier gibi sevilen oyunları içeriyor. Bu oyunlar artık çevrimiçi desteği almayacaklar. Bu durum özellikle PC oyuncularını etkileyecek, çünkü kesilen oyunların 6'sı PC platformunda bulunuyor. İşte bu oyunların listesi:

  1. Assassin's Creed II (Xbox 360)

  2. Assassin's Creed Brotherhood (Mac)

  3. Assassin's Creed Liberation HD (PlayStation 3, Xbox 360)

  4. Assassin's Creed Revelations (PC)

  5. Ghost Recon Future Soldier (PC)

  6. Heroes of Might and Magic VI (PC)

  7. NCIS (PC)

  8. Splinter Cell: Conviction (Xbox 360)

  9. R.U.S.E. (PC)

  10. Trials Evolution (PC)

Daha Fazla Ayrıntı


Bu oyunlar hala oynanabilir olacak, ancak çevrimiçi çok oyunculu desteği kesilecek. Ayrıca, oyuncular artık Ubisoft hesaplarını bu oyunlarda bağlayamayacak ve diğer çevrimiçi özellikleri kullanamayacaklar. Ayrıca, bu oyunlar için Ubisoft Connect ödül programının da yakın bir zamanda askıya alınacağını belirtmekte fayda var.


Ubisoft'un bu kararı, geçmişte benzeri oyunların çevrimiçi sunucularının kapatılmasının ardından gelmiyor. Şirket, güncelliğini yitiren teknolojilere atıfta bulunarak bu kararı almış gibi görünüyor.


Ubisoft'un bu kararı oyuncu topluluğunda bazı hayal kırıklığına neden olsa da, şirketin gelecekteki projelerine odaklanma amacını taşıdığını gösteriyor. Oyuncular artık bu oyunların tadını çıkarmaya devam edebilirler, ancak çevrimiçi deneyimlerini kaybetmeye hazırlıklı olmalılar. Ubisoft'un yeni oyunlarında neler sunacağını merakla bekleyelim.

Comments


bottom of page