top of page

Starfield: The Game Awards'da Beklenenin Altında Kaldı, 400 Milyon Dolarlık Yatırımın Karşılığı

Bethesda'nın uzun süredir beklenen devasa bütçeli projesi Starfield, The Game Awards 2023'te sadece bir adaylık alarak hayranlarından ve eleştirmenlerden karışık tepkiler aldı. 2018'de duyurulan ve eylül ayında nihayet piyasaya sürülen bilim kurgu-uzay temalı açık dünya oyunu, 400 milyon dolarlık devasa bir bütçeyle hayata geçirildi. Ancak, beklenenin altında bir performans sergileyerek tartışmaları beraberinde getirdi.


The Game Awards'da sadece bir adaylıkla karşılanan Starfield, yüksek bütçesine rağmen beklentilere cevap veremedi mi? Detaylar blog yazımızda!
Starfield: 400 Milyon Dolarlık Harcamaya Rağmen Yetersiz Mi?

Yüksek Maliyet, Beklentilerin Altında Bir Performans


Starfield, şimdiye kadar yapılmış en pahalı Xbox exclusive'ı olma özelliğini taşıyor. Proje için 200 milyon dolarlık bir geliştirme bütçesi harcandığı söylenirken, reklam ve pazarlama bütçesiyle birlikte toplam maliyetin 400 milyon doları aştığı biliniyor. Bu yüksek maliyetin karşılığında, oyunun beklentileri karşılayamaması, çeşitli eleştirilere neden oldu.


The Game Awards 2023: Starfield'ın Adaylığı Şaşırttı


Beklenenin aksine, dün akşam açıklanan The Game Awards 2023 adayları arasında Starfield'ın Yılın Oyunu kategorisinde aday gösterilmemesi dikkat çekti. Oyun, yalnızca En İyi Rol Yapma Oyunu kategorisinde yer alacak. Bu kategorideki güçlü rakipler arasında Baldur’s Gate 3 ve Lies of P gibi isimler bulunuyor. Gecenin en prestijli ödülü için yarışacak oyunlar arasında ise Alan Wake 2, Marvel’s Spider-Man 2, Resident Evil 4, Super Mario Bros. Wonder ve The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom yer alıyor.


The Game Awards 2023'de sadece En İyi Rol Yapma Oyunu adaylığıyla karşılanan Starfield, diğer güçlü rakiplerle başa çıkabilecek mi? Ayrıntılar yazımızda!
Starfield: Yılın Oyunu Kategorisinde Tek Adaylık, Yeterince mi Etkiledi?

Neden Starfield Yeterince Ödül Kazanamayabilir?


Starfield'ın bu sınırlı adaylıkla karşılaşmasının altında yatan nedenler muhtemelen oyunun karışık bir alım tepkisi almış olması ve beklentileri karşılayamamasıdır. Yüksek bütçesine rağmen, diğer güçlü adayların varlığında rekabetin zorluğu göz önüne alındığında, Yılın Oyunu kategorisinde şansının düşük olduğu düşünülüyor.


Sizce Hangi Oyun Hak Eder?


The Game Awards 2023 için heyecanlı bekleyiş sürerken, sizin favori oyununuz hangisi? Starfield'ın beklenenin altında kalmasının sebeplerini düşünüyorsanız, görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz!

Comments


bottom of page