top of page

GTA 6'nın 2025'te PlayStation 5 ve Xbox Series X|S'e Çıkacak Olması PC Oyuncularını Üzdü

Rockstar Games'in merakla beklenen oyunu Grand Theft Auto 6 (GTA 6), Take-Two Interactive tarafından yapılan bir açıklama ile 2025 yılında sadece PlayStation 5 ve Xbox Series X|S platformları için piyasaya sürülecek. Bu haber, PC oyuncuları arasında hayal kırıklığı yaratırken, oyunun yaratıcılarından Sam Houser, GTA 6'nın "son derece sürükleyici, hikaye odaklı açık dünya deneyimlerinde mümkün olanın sınırlarını zorlama çabalarını" yansıttığını belirtti.


GTA 6'nın Hikayesi ve Vizyonu


Sam Houser, GTA 6'nın büyük, sürükleyici evrimini Vice City'nin neon ışıklı sokaklarına ve ötesine taşıdığını açıkladı. Leonida eyaletine ev sahipliği yapacak olan oyun, Rockstar Games'in 25. yılını kutlamasının bir parçası olarak duyuruldu. GTA serisi, açık dünya türüne öncülük ettiği 2001 yılında Grand Theft Auto III ile başlamış ve bugüne kadar Vice City, San Andreas ve IV gibi gişe rekorları kıran oyunlarla büyülenen bir hayran kitlesi oluşturmuştur.


PC oyuncuları hayal kırıklığı yaşarken, Rockstar'ın platform tercihi GTA 6 için belirsizlik yaratıyor. Detaylar burada!
GTA 6'nın Sadece Konsollara Gelişi

Rockstar Games'in Geçmişi ve Başarıları


Rockstar Games, Grand Theft Auto serisinin yanı sıra Red Dead Redemption serisi ile de dünya çapında büyük başarılar elde etmiştir. Grand Theft Auto V'nin bugüne kadar 190 milyondan fazla satması, bu oyunun serinin en çok satanı olmasını sağlamıştır. Aynı başarıyı Red Dead Redemption 2 de yakalayarak dünya çapında 81 milyondan fazla satış elde etmiştir.


PC Oyuncularının Hayal Kırıklığı ve Belirsizlik


Ancak, GTA 6'nın sadece konsol platformlarına odaklanacak olması, özellikle PC oyuncuları arasında büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Take-Two Interactive'ın açıklamalarında PC için bir bahis olmaması, PC oyuncularının oyunun geleceği konusunda belirsizlik içinde bırakmıştır.


Bu gelişmelerle birlikte, PC oyuncularının GTA 6'ya erişim sağlama konusundaki belirsizlikleri, oyunseverler arasında tartışmalara neden olmuştur. Oyun dünyasının merakla beklediği bu yapıtın PC platformuna ne zaman geleceği, şu an için belirsizliğini koruyor.

Her ne kadar şu anlık sadece konsol oyuncularının heyecanla bekleyebileceği GTA 6, gelecekte PC için bir sürümünün duyurulması ile geniş bir oyuncu kitlesine ulaşabilir. Ancak, şu anda bu konuda resmi bir bilgi bulunmamakla birlikte, PC oyuncularının sabırla bekleyişleri devam edecek gibi görünüyor.


GTA 6'nın sadece konsol platformlarına odaklanması, PC oyuncularını üzdü. Ancak, gelecekte PC için bir sürüm duyurulma ihtimali göz ardı edilmemelidir. Oyuncular, heyecanla resmi açıklamaları bekleyerek, GTA 6'nın evrim geçiren dünyasına ne zaman katılabileceklerini görmeyi umuyorlar.

Comments


bottom of page