top of page

Gamescom 2023: Yeni Metro Oyunu Heyecanı!

Yılın en büyük oyun etkinliği, Gamescom, yaklaşıyor ve heyecan verici duyurularla dolu bir etkinlik olması bekleniyor. Microsoft'un liderliğinde STALKER 2 ve Cyberpunk 2077: Phantom Liberty gibi büyük yapımların yanı sıra, Metro serisinin yaratıcıları 4A Games de etkinlikte boy gösterecek ve merakla beklenen bir duyuruyu yapacak.


STALKER 2, Cyberpunk 2077 ve Yeni Metro Oyunu ile Gamescom 2023, oyunseverler için muhteşem bir şölen vaat ediyor.
Gamescom 2023: Oyun Dünyasının Kalbinde Heyecan!

4A Games, Salon 3.2'deki D051/C050 standında yer alacak. Ukrayna merkezli ekip, uzun bir süredir beklenen yeni Metro oyunu hakkında somut bilgileri bu etkinlikte paylaşabilir. 2020'de yaptıkları açıklamada, "Bir sonraki Metro oyunu üzerinde çalıştığımız bir sır değil. Son 15 yıldaki deneyimimizi kullanarak daha büyük hedeflere odaklandık," demişlerdi.

Ancak o tarihten beri projeyle ilgili resmi bir açıklama alınamadı. Şubat ayında, oyunun tamamen oynanabilir durumda olduğuna dair sızıntılar ortaya çıktı. Etkinlikte 4A Games'in yeni Metro oyununu tanıtarak tanıtmayacağı henüz kesin değil, ancak bu beklenti oldukça güçlü.

Hatırlatmak gerekirse, Metro serisinin bugüne dek üç oyunu çıktı. Sonuncusu olan Metro Exodus ise 2019'da piyasaya sürüldü. Ana karakterin hikayesini sonlandıran bu üçlemenin ardından, serinin hayranları yeni bir hikaye bekliyor.

Son olarak, 23-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan Gamescom, oyun dünyasının geleceğine dair heyecan verici ipuçları sunacak. Heyecanla beklenen duyuruların ve sürprizlerin göz ardı edilmeyeceği bu etkinlik, oyun tutkunlarını cezbetmeye hazırlanıyor. Oyun dünyasının nabzını tutmak için gözleri Gamescom'dan ayırmamak gerekiyor!


Komentarze


bottom of page