top of page

Fallout Serisi Pazarı Ele Geçirdi: Dizi ve Oyunlar Birlikte Yükseliyor

Fallout Serisi Pazarı Ele Geçirdi: Dizi ve Oyunlar Birlikte Yükseliyor. Fallout 4, Avrupa'da en çok satanlar listesinde zirveye yerleşti. GamesIndustry.biz'e göre, bu başarıda Amazon Prime'daki yeni Fallout dizisinin etkisi büyük. Dizi, oyun satışlarında %7,500'e varan bir artış sağladı ve serinin popülaritesini artırdı.


Fallout serisinin popülerliği, Amazon Prime'da yayınlanan dizi ve Bethesda'nın oyun indirimleriyle ivme kazanıyor.
Fallout Serisinin Yükselişi: Amazon Prime Dizisi ve Oyunlar

Bethesda, tüm platformlarda Fallout serisi, Amazon Prime'daki dizi ve indirimlerle popülariteyi artırmaya odaklandı. Bu strateji, Avrupa'da dört Fallout oyununun Top 10 listesinde yer almasını sağladı. Xbox Game Pass, PlayStation Plus Extra ve Amazon Luna gibi abonelik hizmetlerinin de katkısı var.

Fallout serisi, Amazon Prime'daki dizi ve Bethesda'nın indirimleriyle daha da ilgi çekiyor. Detaylar için görsellere göz atın
Fallout Dizisi ve Oyunları: Popülerlikte Yükseliş

Çevrimiçi çok oyunculu ve eleştirilen Fallout 76, PC'de satışların %85'ini oluşturarak listelerde sekizinci sırada yer aldı. 2010'da çıkan ve hala popüler olan Fallout: New Vegas dokuzuncu sırada.


Sektör uzmanları, dizinin popülerliğinin devam etmesiyle Fallout serisinin canlılığının artacağını düşünüyor. Bu, TV şovlarının oyunları nasıl tanıttığını gösteriyor. Fallout dizisi, başarısını pekiştirerek ikinci sezon için onay aldı. Xbox'ın patronu Phil Spencer, "Katılan herkese teşekkür ediyoruz - Fallout dünyasına bu kadar çok yeni katılımcıyı ağırlamaktan heyecan duyuyoruz" dedi.

Comments


bottom of page